Kişiye Özel Gelinlik Tasarımları

Kişiye özel gelinlik tasarımları denildiği zaman bedene uygun, kişinin kendi isteği ve zevki ile hazırlanmış olan özel dikim gelinlik modelleri gelir akla. Genç kızların evlilik kararını aldıkları o günden sonra akıllarından hiç çıkmayan, kimi zaman tatlı bir hayal kimi zaman ise endişe verici olan bir düşüncedir, doğru gelinliği bulabilmek. Çoğu kez umutla gidilen mağazadan hayal kırıklıkları içerisinde geri dönülür. Bazen fazla kilolardan dolayı, bazen ise fazla zayıflıktan ötürü istenilen gelinlik bulunamaz ve bu süreçte gelin adayı istem dışı bir endişeye kapılır. İşte böyle zamanlarda en doğru hareket kişinin kendi zevkine ve bedenine uygun gelinliği diktirmesi olacaktır.

 

 

Gelin adaylarına önerimiz, kişiye özel gelinlik tasarımları inceleyiniz ve oradan edindiğiniz fikirler ile kendi tasarımınızı kendiniz oluşturunuz. Böylelikle düğün öncesi stresten uzaklaşıp, düğün gününüz gelip çatana kadar keyifle anı yaşamayı sürdürünüz. Aslında en mantıklı seçenek olan kendi zevkini yansıt sistemi göründüğü kadar korkutucu değildir. Biraz internetten, birazda gelinlik dergilerinden fikir toplayıp, modacınıza veya terzinize harika bir gelinlik diktirebilirsiniz. Özel dikim ilk düşündüğünüzde gözünüzü korkuyor olabilir fakat 4 prova sonrasında kendi özel tasarımınız olan gelinliğiniz üzerinizde olacaktır. Bu da terzinizin veya modacınızın hızına bağlı olarak 1 ay ila 2 ay arasında değişebilir.

BENİM GELİNLİĞİM BENİM ZEVKİM

Sizlere kişiye özel gelinlik tasarımları hakkında birkaç fikirde biz sunalım. Gelinlik modelinizin ilk adımlarını atmak için beceriniz olsun olmasın çizimler yapın. Sonra biraz hayal gücü, biraz gördüğünüz modellerden alıntı ile kendi modelinizi meydana çıkarın. Bir iki çizimden sonra yaptığınız çizim sizi bile şaşırtacaktır. Balık modelli gelinliklerden hoşlanıyorsanız, bu model üzerinde çok oynamalar yapabilirsiniz. Yine prenses modeli, üzerinde değişiklikler yapılabilecek gösterişli bir modeldir. A kesim gelinlik modeli sizler için yol gösterebilir. Tasarladığınız gelinliğinizde tül detayları kullanabilir, taş işlemeler ile kendi desenlerinizi elde edebilirsiniz. Benim giydiğim gelinlik modelini başkasının üzerinde görmek istemiyorum diyorsanız kendinize özel modelinizi kendiniz hazırlayın. Böylelikle o gelinliğin sizdeki değeri çok daha farklı olur ve kim bilir ilerleyen yıllarda kızınız veya gelininiz sizden o harika gelinliğinizi bir günlüğüne emanet olarak isteyebilir.